מחירון הובלות

אם אתם עוברים דירה, אתם בוודאי צריכים הובלה ומחפשים מחירון הובלות אמין. להעביר את כל הציוד בעצמכם זו משימה קשה מאוד, ולעיתים גם בלתי אפשרית. מעבר דירה, בעיקר אם הוא בין עירוני, יהיה מהלך לא פשוט. ברוב המקרים, שווה להשקיע עוד קצת כסף ולשכור שירותי הובלות, כדי לחסוך לעצמכם את הזמן, המאמץ וכאבי הגב הנלווים.

ענף ההובלות הוא ענף מסועף, לכן לא קיים מחירון הובלות אחיד. כל חברה קובעת מחירון הובלות משלה, בין היתר לפי כמות העובדים שהיא מעסיקה, אופי ההובלות שלה, גודל החברה ופרמטרים נוספים. חברות קטנות ומקומיות לרוב יציעו מחירים יותר זולים מחברות גדולות ומוכַרות. מחירי ההובלות נקבעים לפי כמה גורמים. לפניכם המרכזיים שבהם.

המרחק בין מקום העזיבה ליעד

באופן טבעי, אחד מהפרמטרים שלפיו נקבע מחירון הובלות הוא המרחק בין המקום הישן לחדש. הובלה בתוך העיר לא תעלה כמו הובלה בין עירונית, והמחיר להובלה מאזור אחד בארץ לאזור אחר, כמובן יעלה את המחיר. ככל שגדל המרחק, כך יעלה המחיר, משום שכך חברת ההובלות צריכה להשקיע יותר דלק ושעות עבודה במעבר.

מורכבות ההובלה וכמות הציוד

גורם נוסף לפיו נקבע מחירון הובלות הוא מורכבות ההובלה. אם ישנו ציוד יקר או כבד מהרגיל, שדורש מכשור מיוחד, אם אין אפשרות לחנות בקרבת מקום או כשיש קושי כלשהו בהכנסת הציוד – סביר להניח שתהיה לכך תוספת מחיר. העברת פסנתר, לדוגמא, היא הובלה מורכבת, משום שמדובר בכלי רגיש וכבד מאוד.

כמות הציוד משפיעה גם היא על מחיר ההובלה, כי זה קובע את גודל המשאית שתזמינו. מומלץ להעביר דברים קטנים וקלים בעצמכם, ולהשאיר את הציוד הגדול והכבד ביותר לחברת ההובלה. לפעמים, הדברים הקטנים והקלים הם אלו שתופסים הכי הרבה מקום.

מחירון הובלות מול מועד המעבר ועונות השנה

המחיר משתנה גם לפי עונות השנה. בתקופות בהן יש יותר מעברים, כמו בעונת הקיץ – בה לרוב מסתיימים חוזי דירות ואנשים נוטים לעשות יותר שינויים – מחירון הובלות ממוצע יהיה הרבה יותר גבוה. בעונת החורף, לרוב, יש ירידה במחירים. בדרך כלל תמצאו גם הבדל במחירים בין תחילת החודש לסופו, ובין תחילת השבוע לסוף השבוע.

קומות ומעליות משפיעות מאוד על המחירון

בניין רב קומות דורש התארגנות נוספת ויוצר יותר עבודה עבור מובילים. מעבר מדירה בקומת קרקע או אל דירה בקומת קרקע תמיד יהיה זול יותר. אם מדובר בבניין קומות, כדאי מאוד שתהיה בו מעלית – זה יקל על המובילים, וכמובן יביא להוזלה במחיר ההובלה.

הובלה אל דירה בבניין קומות, ובמיוחד בקומה גבוהה, כזו שדורשת עליה במדרגות רבות, תיקח הרבה יותר זמן ותהיה יותר קשה. לכן, היא תהיה יקרה יותר מכל הובלה אחרת. אמנם אין שום דרך לשנות זאת, אך קחו זאת בחשבון לפני הזמנת המובילים.

אריזה, פירוק והרכבה: עם או בלי?

שירותי אריזה, פירוק והרכבה, ייקרו בכ-500 שקלים ויותר את מחיר ההובלה. מומלץ לחסוך בכך ולעשות זאת בעצמכם. מצד שני, במידה ואינכם יכולים לעשות זאת, טוב לדעת שהאפשרות הזו קיימת. עבור קשישים, לדוגמא, השירות הזה יעיל מאוד.

בנוסף, חשוב לדעת שכל מחירון הובלות צריך כלול גם ביטוח הובלות, אליו מחויבת כל חברת הובלות. הביטוח נועד להגן על הציוד שלכם, אך גם על החברה ועובדיה – מפני תביעות בגין נזקים לרכוש, גניבות וכדומה.

הקריטריון

התוספת במחיר

הובלה מתל אביב לירושלים

600 ₪

פירוק, אריזה והרכבה

400 ₪

ללא מעלית

300 ₪

על כל חדר

300 ₪

ארון שש דלתות

500 ₪

מחירון הובלות לדוגמא 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*