שילוח בינלאומי

החלטתם שאתם רוצים לשלוח חבילה לדודה מחו"ל. מילאתם את האריזה בכל טוב, ארזתם אותה בצורה יפה, כתבתם עליה את הכתובת – והגעתם לסניף הדואר הקרוב. רק אז הבנתם שהמשלוח הזה עשוי להיות, לעיתים, מאוד מורכב.

לא מדובר כאן בשליחה של מכתב – אפילו לא של מעטפה גדולה. זו חבילה של ממש, שמבחינת הגורם המתווך שאמור לבצע את השליחה, לא ברור מה יש בה. אז הוא מתחיל לברר, לבדוק, לשקול ולבחון, וכאן מתחילות הבעיות.

שילוח בינלאומי הוא לא דבר פשוט, אם כן. צריך להיות מעורים בענייני מכס, לדעת מה הן התקנות לשליחה, להבין מה צריך להיות בחבילה כאשר היא מגיעה למדינת היעד ולהבין איך בדיוק היא תגיע בסופו של דבר לביתו של הנמען. לא פשוט. בשביל זה קיימות כיום חברות אשר מתמחות בשילוח בינלאומי. הן יעשו עבורכם הכל כמו שצריך.

מה ההבדל בין הובלות לחו"ל לבין שילוח בינלאומי

מבחינת המוען והנמען, הרעיון זהה: כאן וגם כאן מדובר בהעברת ציוד מסוים ממדינה אחת למדינה אחרת שנמצאת הרחק ממנה. לדוגמא – מישראל לארה"ב מאיטליה לישראל וכדומה. ההבדל הוא בדרך כלל בכמות.

שילוח בינלאומי, שלא כמו הובלות לחו"ל, יכלול לרוב פריט אחד, או כמה פריטים שיכולים להיארז בחבילה אחת. אפשר לשלוח גם פריט או אריזה גדולים מהרגיל, אך לא ניתן לשלוח ציוד מלא (למשל: ציוד של דירה שלמה). כאן מדובר על שילוח של אריזות, חבילות וכדומה.

מדוע יש צורך בחברות מיוחדות שיבצעו את השילוח?

כאמור, שילוח בינלאומי יכול להיות 'עסק' מאוד מורכב. תיאומים שונים יידרשו ממך, תשלומים לא מעטים וגם הרבה חששות – האם החבילה תגיע בסופו של דבר ליעדה או לא? כשמדובר באדם פרטי, הדאגות הן עיקר העניין, אך כאשר מדובר בחבילה שנשלחת למטרות עסקיות – ישנו הכרח שהחבילה תגיע ליעדה, ובזמן.

למעשה, חברות לשילוח בינלאומי הן חברות משלוחים, ממש כמו כן, בתוך ישראל – אך הן מתמחות בהעברת המשלוחים אל מחוץ לתחומי המדינה, ומחוץ לתחומי המדינה – אליה בחזרה. וכל מי ששולח חבילה לחו"ל, צריך חברה כזו.

חברות שילוח בינלאומיות ידאגו לכל העניינים הקשורים למשלוח: תיאום מול רשויות המכס בכל מדינה, בדיקה מול מדינת היעד לגבי דרך קבלת החבילה והדברים החשובים שיש להצהיר לגביה, ההגבלות החשובות ועוד.

חשוב מזה: החברות הללו אף מסוגלות להבטיח לך שהחבילה תגיע, על ידי אנשיהן, עד למפתן דלתו של האדם אליו אתם שולחים את החבילה. כך שהדודה מאמריקה לא רק תקבל חבילה, אלא תזכה לשירות עד הבית.

איך תבחרו את החברה הטובה ביותר?

החברות המובילות בשוק, הן כאלו שפועלות בו כבר שנים רבות. הן מכירות את כל הגורמים החיוניים, הן נמצאות בקשר רציף עם כל מי שאמור לדאוג להעברת החבילה בצורה תקינה והן יודעות כיצד לעשות את הדברים בצורה היעילה ביותר, בכל מדיה.

מלבד זאת, הן רואות במשלוח משימה חשובה ממעלה ראשונה, ומתייחסות אליו כאל הדבר החשוב ביותר שיש. חברות כאלו יבררו על זהות המשלוח, ישאלו למי הוא מיועד מה יש בו – כדי להפוך את המסלול שלו בדרך אל היעד למהיר והקל ביותר.