הובלות מטענים ומכולות

חברות רבות צריכות הובלות מטענים לצרכים שונים. לעתים אפילו אנשים פרטיים זקוקים להובלות מטענים או הובלות מכולות. הסיבה הכי נפוצה שבשבילה אדם פרטי יהיה זקוק להובלה של מכולה היא אם הוא או היא עושים רילוקיישן לחו"ל וצריכים להעביר רכוש רב למדינה אחרת. הנה כמה המלצות שיעזרו לכם בהובלה יעילה ובטוחה.

הובלות בתוך הארץ

הובלת מטענים היא עסק יקר וכך גם הובלת מכולות. אבל אם נבחר בחברה הנכונה אנחנו יכולים להבטיח שהרכוש שלנו לא ייפגע בדרך ולכן לא תמיד כדאי לקמץ במחיר. כדאי לבדוק מה תנאי העבודה של הנהגים שמובילים את המכולות. נהגי משאית לפעמים עובדים בתנאים קשים ואז יש יותר סכנה שהרכוש שלנו ייפגע בתאונת עבודה. בנוסף, אנחנו לא רוצים ששמנו או ששם החברה שלנו יהיה קשור לתאונת משאית מצערת!

כשאנחנו שוכרים שירותי הובלה כדאי להתחשב גם בשיקולים נוספים כמו: מה אנחנו בעצם מובילים ולאן? העברת חומרים בקירור דורשת תוספת מחיר, למשל, וכך גם העברת מטען חורג – במיוחד אם ההובלה שאנחנו מבקשים לעשות דורשת נסיעה בכבישים מסוימים שמאריכים את הדרך של הנהג או דורשים ממנו תשלום אגרה נוספת.

בנוסף יש את אלמנט הסיכון – נסיעה מחוץ לשטחי הקו הירוק, למשל, מסוכנת יותר ולכן ישנן חברות הדורשות תשלום נוסף בשביל הובלה לאזורים אלו. טיפ שכדאי להקשיב לו – אם אתם מכירים נגדים בצבא ההגנה לישראל, תמיד מומלץ לשאול אותם על איזו חברת הובלות הם ממליצים.

הצבא אולי לא תמיד עובד עם החברות הכי יעילות בגלל קומבינות או בגלל אילוצים כספיים, אבל אין ספק שעם הניסיון שלהם הם יידעו להמליץ לנו על חברת ההובלות שהם תמיד מרוצים ממנה או שהם הכי יכולים לסמוך עליה.

הובלות אל מחוץ לארץ

כאשר מדובר בהובלות אל מחוץ לארץ, אנחנו צריכים להתחשב בגורמים רבים מלבד איזו חברה להשתמש בה. לכל מדינה ישנם חוקים והסדרים משלה לגבי ייבוא וייצוא ולעתים קרובות נצטרך עזרה של עמיל מכס (או: סוכן מכס) כדי להתמודד עם הרגולציות השונות והמשונות.

בנוסף, צריך לזכור כי הובלה ימית מצריכה תשלום של היטלים מסוימים שאנחנו נצטרך להוציא מהכיס שלנו, כולל תשלום לנמל, תשלום לסיכוני מלחמה או היטלי דלק. הובלה אווירית יכולה להיות פתרון יעיל למי שממהר מאוד עם הבאת המטען שלו לחו"ל או בחזרה לארץ, אבל הבעיה היא שהמחירים של צורת תחבורה זו יקרים בצורה משמעותית יותר מאשר הובלה רגילה באמצעות אונייה.

הובלה של מטען קל

אם אנחנו מעבירים דירה או משרד פרטי אנחנו לפעמים צריכים העברה של מטען קל ולא כל כך כבד. במקרים כאלו ישנם שירותי העברה רבים שאנחנו יכולים להשתמש בהם שיעזרו לנו להגיע למחוז חפצנו במחירים נוחים ביותר. הרבה אנשים בוחרים גם באפשרות של העברת מטענים בצורה פרטית.

למרות שהעברת ציוד פרטית היא דרך לגיטימית וחסכונית ביותר, כדאי לוודא שהרכב שבו אנחנו עושים את ההעברה יכול לעמוד במשימה. כמה פעמים נסענו באיילון וראינו רכב תקוע בצד עם אנשים שקופצים סביבו ומנסים לקשור מחדש את המטען שמסרב להישאר יציב? ככה אנחנו עלולים להיראות אם אנחנו מעבירים ציוד בצורה לא מקצועית ופרטית.