ליסינג למשאיות

משאית אינה משימה פשוטה כלל, ומסתכמת במאות אלפי שקלים. בדיוק מהסיבה הזו, החל להתפתח עם השנים התחום של ליסינג למשאיות, שכיום נחשב לפורה בכל קנה מידה. מה בדיוק עומד מאחוריו?

לרוב: ליסינג תפעולי, לא פרטי

כשמדברים על ליסינג, ניתן להבחין בין שני סוגים עיקריים: הראשון, ליסינג מימוני (או פרטי), הוא, בעיקרו של דבר, עסקת מימון. הלקוח ישלם לחברת הליסינג מקדמה, ואת יתרת התשלומים הנדרשים יעביר בצורה חודשית, משך כל תקופת ההסכם שנקבעה. בסופה, יכולה הוא לחדש את העסקה עם דגם אחר, או לחילופין להשלים את יתרת התשלומים שנותרו, ולרכוש את הרכב הלכה למעשה.

ליסינג תפעולי כולל בתוכו את המאפיינים האלה בדיוק, אבל עם תוספת מרכזית ביותר: כל האחריות על הטיפולים ברכב, התיקונים, הביטוחים וכיוצא בזה, נופלת על חברת הליסינג. הגם שעסקאות מסוג זה הן יקרות יותר, הן מתאימות כמו כפפה ליד לצרכים של מרבית בעלי העסקים, שמעדיפים לבחור בליסינג התפעולי.

היתרונות של ליסינג למשאיות

כשבוחרים עסקת ליסינג למשאית, בעיקר מהסוג התפעולי, נהנים ממספר לא מבוטל של יתרונות. בראש ובראשונה, ניתן להתייחס לכך שהעסקה מאפשרת להפוך את חלום אחזקת המשאית למציאותי: ידוע הרי שלא הרבה אנשים יכולים לעמוד בסכום הראשוני הנדרש לצורך רכישת משאית.

הדברים נכונים, על אחת כמה וכמה, במקרה של בעלי עסק שזקוקים לצי של משאיות לצורך פעילותם השוטפת. הם סוגרים עסקה עם חברת הליסינג, שמוזילה עבורם את המחיר היחסי של כל משאית ומשאית. מעבר לכך, הם יכולים, בדרך זו, להתאים את העסקה לצרכים המשתנים שלהם מדי מספר שנים, ולא נמצאים בהתחייבות תמידית כפי שקורה במצב של רכישת משאית.

שמירה על שגרת העבודה

ההיבט האחרון, הנוגע לעסקאות ליסינג תפעולי, הוא שהן פשוט מאפשרות לעסק להמשיך להתנהל. כשהטיפולים נמצאים באחריותה של חברת הליסינג, לא צריך להשקיע מאמצים רבים בהם, מה שעלול היה לפגוע בשגרת העבודה. עקב העובדה שמחירי טיפול במשאיות יקרים במיוחד, יש בכך גם חיסכון כספי.

עסקאות ליסינג רבות מבוססות גם על הנפקת משאיות חלופיות, במידת הצורך, או אפילו על שירותים משלימים, דוגמת חילוץ או החלפת גלגל. אלה ניתנים על ידי גורמים מקצועיים הפועלים עם חברת הליסינג, וזאת באמצעות מוקד שירות הפועל בכל שעות היממה. כך, לא ניתן להעלות על הדעת מצב שבו העסק ייאלץ להמתין, מספר ימים או יותר, עד שמשאית מסוימת תחזור לתפקוד, על כל ההפסדים הכספיים וחוסר הנעימות שבכך.

אז איך מתחילים?

החלטתם בעסק שלכם לבחור בליסינג למשאיות? העבודה שלכם עדיין לא הסתיימה. עיקר הדגש, מרגע זה, צריך להיות מושם על מציאת העסקה שלא רק משתלמת ביותר מבחינה כספית, אלא גם מתאימה, כמו כפפה ליד, לצרכים של העסק שלכם. אין צל של ספק כי בחירה בעסקה הכוללת מספר רב של משאיות, כשבפועל נעשה שימוש רק בבודדות, מהווה בזבוז כספים של ממש.

ניתן להתייעץ עם חברות שונות הפועלות בתחום הליסינג לגבי העסקאות, והתאמתן לצרכי בית העסק: חשוב לזכור שברוב המקרים, העסקאות נוטות להיות גמישות במיוחד, בין השאר מבחינת חלוקת התשלומים, כך שקל מאד להגיע לעמק השווה. החברות, יש להדגיש, יוכלו לסייע גם בבחירת סוג המשאיות שייכנסו לעסקה.