השכרת משאית

קשה לדמיין מעבר דירה בלעדיהן: הן יגיעו ביום המיועד, יחד עם צוות מיומן, ולתוכן יעמיסו כל הפריטים בדרך ליעדם החדש. עולם ההובלות לא שלם בלי משאיות, זה ברור. אלא שרבים לא מודעים לכך שהם יכולים לקחת לעצמם את המושכות, אפילו ביחס לנקודה הזו, ולבצע השכרת משאית הלכה למעשה. מה בדיוק עומד מאחורי ההשכרה? ומתי זה מומלץ?

על השכרת משאיות

השכרת משאיות, ברמה הכללית, היא פתרון מצוין לאנשים שזקוקים לרכב גדול שיאפשר את ההובלה, בנהג מקצועי – אך לא מעבר לכך. במילים אחרות: ההשכרה תאפשר לאנשים לבצע היבטים שונים בהובלה, ובכלל זה סחיבת הפריטים וסידורם במשאית, בכוחות עצמם. הנהג יסייע, פעמים רבות, בהעמסת הפריטים בפועל לתוך המשאית, אך יתר הפעולות מתבצעות על ידי מזמיני המשאית. ואגב, לעיתים המדיניות של החברות היא לתת גם ללקוחות עצמם את ההגה של המשאית, תמורת הוזלה נוספת במחיר, וזאת בתנאי שיש לאחד מהם רישיון נהיגה למשאית.

היתרון המשמעותי ביותר של השכרת משאית להובלה הוא, כמובן, כספי: יש פער של עשרות אחוזים בין הובלה שכזו להובלה בצורה המסורתית יותר. בדרך זו, ניתן לחסוך מאות שקלים ממחיר ההובלה. כאשר מדובר בהובלה בסדר גודל קטן יחסית, דוגמת כזו הנעשית עבור סטודנטים, ניתן לבצע אותה גם ללא העזרה של אנשי המקצוע. אין סטודנט שלא ישמח לחסוך לחשבון הבנק שלו את הסכום עבור הוזלת המעבר.

סוגיית האחריות

כשמדברים על הובלות דירה, ברור כי הן כוללות לא מעט פריטים יקרי ערך, שנזק להם עלול לגרום להוצאות כספיות לא מבוטלות. נדרש לשאול, אם כן, על מי נופלת האחריות במקרה של אותה פגיעה בחפצים, חלילה. במקרה של הובלות רגילות, הנטייה של מרבית החברות תהיה להעניק ביטוח מלא על הפריטים, שמכסה כל נזק – הן במהלך סחיבת הפריטים והן במהלך הנסיעה – כשהביטוח ניתן בחינם או בתוספת תשלום זעירה למחיר ההובלה.

ומה באשר להשכרת משאיות? כאן, נהוג לחלק את שאלת האחריות לשני היבטים, שניהם הגיוניים. הראשון נוגע לנזק הנגרם לפריטים במהלך תאונה: עקב העובדה שלרוב נוהג ברכב נהג מטעמה של חברת ההשכרה, האחריות מוטלית עליה, והפיצוי אמור להינתן. המצב האחר מתייחס לנזק שנגרם במהלך הרמת הפריטים או סידורם, שנעשית, כאמור, על ידי עוברי הדירה עצמם. כל נזק מהסוג הזה, מטבע הדברים, לא יהיה מכוסה במסגרת הביטוח.

מהם יתרונות ההשכרה?

השכרת משאיות כוללת בתוכה מספר יתרונות מהותיים, מעבר לחיסכון הכלכלי. זוהי הדרך של האנשים המבצעים את המעבר להיות אדונים לגורלם, ולשמור על הפריטים שלהם מכל משמר. זאת, כמובן, בניגוד למצב שבו מזמינים חברת הובלות שאינה מקצועית דיה, כפי שעלול להתרחש, ואשר העובדים שלה גורמים לנזק מסוים לפריטים המועברים.

בדרך כלל, חברות המציעות השכרה של משאיות להובלה יאפשרו לבחור בין מגוון רחב של דגמים, גדלים וסוגי משאיות. כך, הבחירה היא בין משאיות הובלה לבין משאיות שנועדו לבצע תכלית שונה לחלוטין, דוגמת משאיות קירור. הכול בהתאם לסוג הפריטים שנדרש להעביר, ומטרת ההובלה.

השכרת משאיות מאפשרת גם גמישות מסוימת ביחס למועדי ההובלה: בדרך כלל, ההשכרה תיעשה לפרק זמן של יום או יומיים, מה שמאפשר מרווח תמרון בעת ההובלה, וניהול הזמן שלה בהתאם לרצונות של האנשים. זאת, כמובן, להבדיל מהזמנה של מובילים, בהם יודעים שכל דקה נוספת מעבר למה שנקבע עלולה לעלות לא מעט כסף.