הובלת רהיטים

זוהי אחת הרכישות החשובות שלנו בכל בית, וכזו שאמורה לשמש אותנו שנים: קשה למצוא בית ישראלי ללא שורה ארוכה של רהיטים, באיכות גבוהה. כאשר עוברים דירה, לכן, ברור שלא נרצה להשאיר את הרהיטים מאחור. הבעיה היא שהובלת רהיטים אינה המשימה הפשוטה ביותר שניתן להעלות על הדעת. איך עושים את זה נכון?

על הבעייתיות שבהובלת רהיטים

המאפיינים הבסיסיים של רהיטים ברורים לכולם, והם משפיעים, במידה לא מבוטלת, על הובלתם. ראשית, לא ניתן להתעלם מכך שרהיטים עשויים להיות גדולים במיוחד: חשבו, למשל, על ספה או ארון. הדבר מביא לכך שהרמתם אינה דבר פשוט כלל, כשלעיתים הגודל אף מוציא מכלל אפשרות את העברתם מבעד לדלת או המעלית. רק חברת הובלות מקצועית באמת תוכל לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר, באמצעות כוח אדם מיומן וציוד מתקדם, אותו נסקור בהמשך.

רהיטים, בהמשך לכך, נחשבים לפריט יקר בכל קנה מידה: המחיר של כל רהיט עשוי להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. הבעיה כאן היא שפוטנציאל הנזק של הרהיטים רחב בהחלט, מה שעלול לטמון בחובו הוצאות כספיות לא מבוטלות. שריטה בארון, או שבר הזכוכית שבו, הם כמה מהסיוטים הגדולים ביותר של עוברי הדירה. כאשר לא מבצעים את ההובלה במלוא הזהירות, הסיכויים לנזקים מהסוג הזה רק גדלים.

כך ניתן להוביל רהיטים

הובלת רהיטים, כפי שנרמז מעלה, חייבת להתבצע על ידי חברת הובלות מהשורה הראשונה. הגם שכל חברה מסוג זה אמורה לדעת כיצד להעביר רהיטים, לא כולן אכן מבצעות זאת על הצד הטוב ביותר. מעבר להכשרה המתאימה של הצוות המקצועי, נדרש שלחברה יהיו את הכלים המתאימים לביצוע המשימה.

למה הכוונה? ובכן, במספר לא מבוטל של מקרים, ובעיקר כאשר הרהיט גדול וכבד במיוחד, מבינים שהדרך היחידה להוביל אותו היא דרך המרפסת או החלון. מבחינה מעשית, מדובר כאן על שימוש במנופים, ותפעול המשימה על ידי אנשים המחזיקים ברישיון לכך. לא כל חברת הובלות מציעה ציוד מתקדם מסוג זה, מה שמצמצם את הבחירה כאשר מתברר כי אכן נדרש להיעזר בו.

ומה עם הפירוק?

חשוב לתת את הדעת על כך שחלק מהרהיטים ניתן לפרק, מה שמקל בוודאי על ההובלה שלהם. כאשר מדובר ברהיט מהסוג הזה, הבחירה היא בין שתי אפשרויות עיקריות: הראשונה היא לבצע את הפירוק באופן עצמאי, דבר שלא כל אדם יכול לעשות. האופציה השניה, שמציעות חלק מהחברות הפועלות בתחום, היא להזמין שירותי פירוק והרכבה מטעמן. הדבר מייקר, מטבע הדברים, את העלות הכוללת של ההובלה, אך הופך אותה לפשוטה ולבטוחה יותר.

חשיבותו של הביטוח

סוגיה מרכזית נוספת נוגעת לביטוח אשר נכנס לתמונה, לכאורה או שלא, כאשר הנורא מכל מתגשם, ואחד הרהיטים ניזוק בצורה רצינית. בין אם הדבר מתרחש עקב הרמה לא נכונה של הרהיט, טעות אנוש או אפילו תאונת דרכים במהלך ההובלה עצמה, ברור שהאחריות היא, בראש ובראשונה, של אנשי חברת ההובלות.

לא מעט חברות מציעות ביטוח מלא על הפריטים המועברים, בכל אחד משלבי התהליך, אשר ניתן במקרים רבים ללא תוספת תשלום מצידו של הלקוח. בכוחו של ביטוח זה להגדיל את השקט הנפשי של האדם, מה שבוודאי מסייע לו בתקופה לא פשוטה זו.